Chalupa na samotě u lesa – sprejeři si k ní stejně našli cestu

1463 0
graffiti, odstraňování Plzeň

Koupili jsme chalupu…

chemické odstranění graffitiKoupili jsme si chalupu v horách. Byla za výhodnou cenu, prodávala jí starší paní, které umřel manžel, a proto se už nedokázala sama o dům starat. Rozhodla se ho proto prodat a odstěhovat do města blíž dětem. Nedivili jsme se, že se chtěla domu zbavit. Údržba byla pro starého člověka náročná. Příjezdová cesta k domu je taky v dost špatném stavu. Takže i pro děti a vnuky staré paní bylo těžké za babičkou dojet. A dovézt jí všechno, co potřebovala. Graffiti, odstraňování Plzeň.

My jsme se pustili do zevrubných oprav. Rozhodli jsme se do chalupy pořádně zainvestovat, abychom si z ní vytvořili svoji oázu klidu a odpočinku. Všichni v okolí museli zaregistrovat, že se kolem domu zase něco děje. Několik sousedů se zastavilo, aby nás přivítali a vyptali se nás, odkud jsme, a jak jsme se k domku dostali. Tohle jsme považovali za pozitivní pozornost. Vzápětí ale přišla negativní. Opraveného domu si všimli místní chuligáni a napadlo je udělat nám přivítání po svém. Tak nám chalupu posprejovali. likvidace graffiti čmáranic

Sousedi nám řekli, že to není ojedinělé, že k posprejování došlo i jinde. Když jsme se dozvěděli, že některé domy byly posprejovány opakovaně. Rozhodli jsme se změnit strategii, kterou jsme původně chtěli aplikovat. Počítali jsme totiž, že graffiti ze stěny jen odstraníme, ale teď nám bylo jasné, že bude zapotřebí, abychom poskytli zdi i nějakou ochranu pro možné budoucí případy poškození.

Grafiti, odstraňování Plzeň…

ochrana majetku před sprejeryVelice nápomocnou v tomto směru byla firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., graffiti, odstraňování Plzeň. Jejím esem v rukávu byl antigraffitový nátěr, který stěny chrání. A v případě, že k posprejování dojde, nedovolí, aby byla poškozena omítka, navíc umožňuje snadné odstranění graffiti. A SERVIS k tomu vždy ještě přidá novou ochrannou vrstvu nátěru zdarma. Ochrana nám pak vydrží dlouho a je finančně nenáročná.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *